SILVER & METAL / Silver / Coffee set 5966184
nr 596 6184
COFFEE SET
3 delo. silver plated, 1930s,
3 delo. nysilver, 1930-tal
300
SEK 400
Monday August 31 2009
at 17:48:47
31/8 10:12:40
350 kr
31/8 16:26:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.